تور

اجاره خودرو در دبی
استان خراسان رضویایرانگردیمشهد

آبشار اخلمد

آبشار اخلمد مشهد

آبشار اخلمد که دارای قدمت چند هزار ساله میباشد. در دو کیلومتری روستایی به همین نام از توابع مشهد قرار دارد. اخلمد که از جاذیه های طبیعی اطراف مشهد میباشد. و دارای قدمتی چند هزار ساله است، در دره‌ای در میان کوه بینالود قرار دارد.

که در ابتدای دره، انواع گل‌ها و گیاهان زیبا و درختان انبوه به همراه باغ‌های فراوان میوه مشاهده می شود. و پس از طی مسیری آبشار اول که دارای ۲۳ متر ارتفاع میباشد را مشاهده می کنید. و با گذر از میان این آبشار و در یک کیلومتری آن، آبشار اصلی اخلمد را با ارتفاعی در حدود ۸۵ متر پدیدار میشود. و آبشار سوم و چهارم نیز در بالای این آبشارها واقع شده است. در ادامه با دوباره سفر  همراه شوید، تا کمی بیشتر با این آبشار زیبا آشنا شویم.

آبشار اخلمد

تخت شاه عباسی

یک منطقه زیبا در مسیر بین دو آبشار واقع شده است، که بیشتر شهرتش را مدیون نام خود میباشد. تخت شاه عباس نامی که به منطقه وسیع بین آبشار بیست و سه متری و آبشار چهل متری اخلمد اختصاص یافته است. از این نقطه رودخانه ای به طول دو کیلومتر جریان دارد که تا انتهای دره ادامه، و به کوه فاراب و کوه منیژه رسیده است.

بسیاری از مسافران جهت گرفتن عکس های یادگاری به منطقه شاه عباسی می روند. البته در مسیر رودخانه دارای درختان گیلاس و سیب فراوانی میباشد. که برای افراد محلی است.

آبشار اخلمد

سایر جاذبه های گردشگری اطراف آبشار اخلمد

آبشار اخلمد و روستای اطراف آن جزو مناطق خوش آب و هوای مشهد میباشند.که بیشتر جهت طبیعت گردی و پیک نیک در فصول مختلف سال استفاده و مناسب میباشد. در نزدیکی آبشار پناهگاه حیات وحش حیدری، منطقه چناران، شهر نیشابور، روستای رادکان، کوه سیاه خوانی واقع شده است.

مکان

آبشار اخلمد از آبشارهای استان خراسان رضوی میباشد.که در شمال شرقی ایران و در شهرستان چناران در ۸۵ کیلومتری شمال غرب مشهد و ۱۵ کیلومتری چناران رو به کوه‌های بینالود و در دو کیلومتری روستای اخلمد واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا