تور

اجاره خودرو در دبی
استان گیلانایرانگردی

معرفی آبشار ویسادار استان گیلان

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

در این پست از مجله گردشگری دوباره سفر می خواهیم. آشنایی با جاذبه گردشگری آبشار ویسادار واقع در استان گیلان داشته باشیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

آبشار ويسادار رضوانشهر در استان گیلان قرار گرفته است. این آبشار در فاصله ۱۶ کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده است. ویسادار به معنی سایه درخت بید میباشد. و ابهت این پدیده طبیعی زمانی بیشتر نمایان می گردد. که از پایین آن را تماشا کنید. صدای ریزش آب از ارتفاع ۱۵.۵ متری و دایره ای که آب در دل سنگ و صخره برای رسیدن به رودخانه ایجاد کرده است. منظره ی فوق العاده و بینظیری را خلق کرده است.

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

آشنایی با آبشار ویسادار

اين آبشار بر روي رودخانه لمير و در کنار جاده جنگلی منتهی به روستای لمير قرار گرفته است. و از معدود آبشارهاي ايران میباشد. که می توانید. از روی يک پل فلزی، به خوبی عظمت و زيبايی آن را مشاهده کنید. اين پل فلزی برای ارتباط دو طرف رودخانه نسب شده است. ولي با توجه به موقعيت مناسب آن، مکان خوبی را جهت بازديد گردشگران فراهم کرده است.

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

شدت جريان آب و زيبايی صخره های دهانه آبشار، یکی از نکات ديدني آن میباشد. همچنين آبشار آبويار نيز در طول اين مسير و در نزديکی روستای آبويار واقع گردیده است. از ديگر آبشارهاي گزارش شده از اطراف رضوانشهر، می توان از آبشار آسيابگا در ارده نام برد. کرد که مسير دسترسی به آن از کنار رودخانه زيبای شفارود عبور می کند.

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

مکان

آبشار ویسادار واقع  در فاصله ۱۶ کیلومتری از شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر استان گیلان میباشد.

جاذبه گردشگری آبشار ویسادار استان گیلان

جهت رفتن به این آبشار می توانید. از رشت به طرف آستارا بروید. و بايد بعد از رد شدن از انزلی و شهر رضوانشهر به شهر پره سر بروید. پس از آن از سه راه احمد بايد به طرف روستاي سِكَرَه سرا كه نام رسمی اش صيقلسرا میباشد، بروید. بعد از عبور از اين روستا به آوَوييار خواهید رسید. بعد از عبور از آن روستا به محل آبشار رسيده اید.

از پره سر تا آبشار حدود ۱۵ كيلومتر فاصله میباشد. پره سر در حد فاصل میان شهرهای رضوانشهر و هشتپر تالش قرار گرفته است. که با رضوانشهر دارای حدود ۱۷ کیلومتر و با هشتپر تالش حدود ۳۰ کیلومتر فاصله میباشد. و در ۱۰۰ کیلومتری رشت واقع شد گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا