تور

اجاره خودرو در دبی
آمریکاجهانگردی

جاده 66 آمریکا

جاده 66

در این مطلب از وب سایت گردشگری دوباره سفر شما را با زیباترین جاده آمریکا آشنا می کنیم. در ادامه مطلب با این جاده زیبا با ما همراه باشید.

رویای آمریکا، جاده 66 

این جاده 66، به نام هایی از قبیل بزرگراه ویل راجرز، جاده اصلی آمریکا و جاده مادر هم شهرت دارد. این جاده از شیکاگو شروع می شود و با عبور از شهرهایی همچون تولسا و آماریلو به لس آنجلس ختم می شود.

اگر اهل فیلم باشید شما بارها و بارها این جاده زیبا را دیده اید، جاده ای خشک و بیابانی بسیار صاف و بدون پیچ و خم با منظره ای زیباو منحصر به فرد از ویژگی های این جاده می باشد.

جاده 66
جاده 66

این جاده زیبا بیشتر در فیلم های هالیودی می باشد، جاده ای صاف و هموار، کاکتوس، ماشین های عضلانی آمریکایی، موتور های هارلی و آهنگ راک دهه 80.

جاده 66
جاده آمریکا

این جاده یکی از مشهورترین و بزرگترین جاده های آمریکا می باشد. جاده 66 بیش از نیمی از آمریکا را طی می کندو شهرهای مهمی رو به یک دیگر وصل می کند. همان طور که در بالا گفته شده است: این جاده به جاده مادر یا خیابان اصلی مشهور است. بیشتر مردم آمریکا که بین دهه 30 تا 80 میلادی بوده اند حداقل یک بار از این جاده عبور کرده اند.

این جاده زیبا با انیمیشن محبوب و زیبای ماشین ها، که استیو مکوین ماشین محبوب مسابقه در یکی از شهرهای کناری این جاده زیبا گیر می افتد و اتفاقات جالبی برایش می افتد.

جاده66

 

جاده 66 در سال 1985 از فهرست جاده اصلی ایالات متحده حذف شد، اما با اتوبانی به طول کمتر و امکانات بیشتر و امن تر جایگزین شد. این جاده در آمریکا مانند جاده چالوس برای ایرانیان می باشد که همه با آن خاطره ای دارند.

یکی از محبوبیت های این جاده این می باشد که چند خواننده سر شناس آمریکایی برای این جاده آهنگ خوانده اند و فیلم و مجموعه تلویزیونی به همین نام هم ساخته شده است.

امروزه این جاده بیشتر جنبه تاریخی و سرگرمی دارد و در آمریکا تورهای تفریحی جاده 66 برگزار می شود. گردشگران زیادی از کشورهای مختلف برای بازدید از این جاده زیبا به این کشور سفر می کنند. جاده66

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا