تور

اجاره خودرو در دبی
استان اصفهانایرانگردیباغ بهادران

جاهای دیدنی باغ بهادران

از جمله شهرهای جذاب ایران برای گردشگری، باغ بهادران است. در این مقاله قرار است جاهای دیدنی باغ بهادران را به شما معرفی کنیم. در ابتدا با این شهر و موقعیت جغرافیایی آن آشنا می‌شوید و بعد مفصل در مورد جاذبه‌های گردشگری باغ بهادران اطلاعات ارزشمندی را به دست خواهید آورد.

همه ما می‌دانیم که اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است. اما زیبایی اصفهان فقط به این شهر محدود نمی‌شود. شهرها و روستاهای استان اصفهان هر کدام ویژگی‌ها و زیبایی‌های خاص خود را دارند. یکی از مکان‌های گردشگری جذاب استان اصفهان که در جنوب غربی این شهر قرار دارد، باغ بهادران است. اگر دلتان می‌خواهد به شمال بروید اما برایتان سخت است، شهر باغ بهادران اصفهان را برای تفریح انتخاب کنید. تا انتها همراه با مجله گردشگری دوباره سفر باشید تا بیشتر با این شهر جذاب توریستی آشنا شوید.

باغ بهادران، شهری با آب و هوای شمال ایران

باغ بهادران اصفهان شهر کوچکی است که در جنوب غربی اصفهان قرار دارد. معمولاً وقتی که نام اصفهان به گوش می‌خورد زاینده‌رود، آثار تاریخی و میدان نصف جهان در ذهن افراد تداعی می‌شود. اما اگر کمی از شهر دور شوید با بهشت کوچکی که شباهت زیادی به شمال ایران دارد، روبه‌رو خواهید شد.

شهر تفریحی باغ بهادران در اصفهان سرسبزی و هوای معتدل خود را مدیون زاینده‌رود است. این شهر را با نام‌های دیگری مانند: باغ آذران، باغ بهادران، باغ بادران و باغ وردان نیز می‌شناسند. شهر باغ بهادران از توابع شهرستان لنجان است. باغ‌های کشاورزی زیادی در این منطقه وجود دارند که به خوش آب و هوا تر شدن شهر نیز کمک می‌کنند. شهری با این همه ویژگی هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

جاهای دیدنی باغ بهادران

آشنایی با جاهای دیدنی باغ بهادران

بیشتر کسانی که شهر باغ بهادران را برای تفریح انتخاب می‌کنند مجذوب طبیعت زیبای این منطقه می‌شوند. البته جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و تفریحی زیادی در این منطقه وجود دارد که در ادامه همه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

زاینده‌رود، رودی همیشه زنده در قلب باغ بهادران

بهترین و جذاب‌ترین جاذبه طبیعی در منطقه گردشگری باغ بهادران، زاینده‌رود است. شاید فکر می‌کردید که زاینده‌رود را فقط باید در شهر اصفهان ببینید، اما این‌طور نیست. بخش مهمی از زاینده‌رود از وسط این شهر می‌گذرد.

در اطراف آن طبیعت بسیار زیبایی با درختان بزرگ و سبز رنگ قرار دارد. برخی از افراد تنها برای تماشای زاینده‌رود و نشستن و تماشا کردن آن به این منطقه می‌آیند. وجود زاینده‌رود در کنار طبیعت سرسبز آن، یک آب و هوای خنک و معتدل را ایجاد کرده است.

رودگردی در زاینده‌رود از جمله تفریحاتی است که به صورت تخصصی توسط افراد آموزش دیده‌ای که در این منطقه قرار دارند برگزار می‌شود. به این ترتیب که گردشگران را در قایق‌های استانداردی سوار می‌کنند و از مسیرهای خروشان و پُر پیچ و خم زاینده‌رود عبور می‌دهند. همچنین تیوپ سواری در این رودخانه را نیز از دست ندهید.

گردشگران نیز می‌توانند ضمن تجربه یک تفریح هیجان‌انگیز از جاهای دیدنی و بکر زاینده‌رود نیز دیدن کنند. همچنین در طبیعتی که کنار این رود همیشه زنده وجود دارد می‌توانید دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی کنید و از قدم زدن در بهشت کوچک این شهر، لذت ببرید. همچنین عکاسی کردن وقتی که روی قایق هستید یا در کنار زاینده‌رود نشسته‌اید، می‌تواند تفریح بسیار جذابی باشد.

جاهای دیدنی باغ بهادران: قلعه تاریخی کافر

اگر به آثار تاریخی علاقه‌مند هستید از جاذبه‌های تاریخی باغ بهادران غافل نشوید. کافی است یک کیلومتر از باغ بهادران دور شوید تا بتوانید یک اثر تاریخی که متعلق به دوران ساسانیان است را پیدا کنید. البته این اثر تاریخی در گذر زمان شکل اصلی خود را از دست داده است. اما توصیه می‌کنیم به دیدن باقی مانده‌های قلعه تاریخی کافر بروید.

قلعه کافر در دوران ساسانیان یک آتشکده بسیاری معروفی بوده است و انسان‌های زیادی در آن دوران با حضور در این قلعه مشغول عبادت می‌شدند. می‌توانید با حضور در این قلعه، سفری در دل تاریخ داشته باشید. البته به دلیل سست بودن توصیه می‌کنیم در حین بازدید نکات ایمنی را رعایت کنید.

قلعه تاریخی چهار برج شهر باغ بهادران

وقتی که بازدید خود را از قلعه کافر تمام کردید، جای دوری نروید چرا که در جنوب باغ بهادران قلعه تاریخی چهار برج قرار دارد. این قلعه یادگاری از دوران صفویه است. در واقع ماهیت قلعه چهار برج یک دژ دفاعی بوده که برای مقابله با حملات مختلف از آن استفاده می‌کردند.

چون این دژ، چهار برج دایره‌ای شکل دارد، به آن چهار برج می‌گویند. تلاش‌های باستان‌شناسان باعث شد که این قلعه را در فهرست آثار ملی ایران ثبت کنند. فراموش نکنید که گردشگری تاریخی نیز یکی از رایج‌ترین انواع گردشگری در دنیا محسوب می‌شود. می‌توانید برای دیدن آثار تاریخی باغ بهادران به این شهر بیایید و سفری به گذشته داشته باشید. وقتی در این قلعه حضور پیدا کردید عکاسی کردن را فراموش نکنید.

قلعه تاریخی چهار برج شهر باغ بهادران

جاهای دیدنی باغ بهادران: روستای قدیمی چم طاق

روستاگردی یکی از تفریحات جذابی است که بسیاری از افراد به آن علاقه‌مند هستند. به همان اندازه که شهر تفریحی باغ بهادران زیبا است، روستاهای آن نیز جذابیت‌های گردشگری خاص خودشان را دارند. یکی از روستاهای معروفی که در نزدیکی باغ بهادران قرار دارد، روستای قدیمی چم طاق است.

این روستا در حاشیه زاینده‌رود قرار دارد. بیشتر مردم آن به کشاورزی و دامداری مشغول هستند. مردم این روستا ترکی را با لهجه بسیار شیرینی صحبت می‌کنند. اگر ترکی بلد باشید از حرف زدن با مردم مهربان این روستا سیر نخواهید شد.

مردم این روستا محصولات خاصی مانند گردو و بادام را پرورش می‌دهند. از تفریحاتی که می‌توانید در این روستا امتحان کنید خرید و خوردن گردو، بادام و نان محلی است. میوه‌های زیادی نیز در باغ‌های این روستا وجود دارند. می‌توانید به سراغ باغبان‌ها بروید و از آن‌ها میوه‌های تازه را خریداری کنید. بعد در کنار زاینده‌رود بنشینید و از خوردن محصولات تازه لذت ببرید.

مردم این روستا با مهمانان بسیار خونگرم هستند و از آن‌ها پذیرایی می‌کنند. البته شما نیز وقتی برای گردش به این روستا می‌روید به طبیعت آسیبی وارد نکنید و آرامش مردم روستا را نیز به هم نزنید. به دلیل هوای بسیار پاک، شب‌های روستای چم طاق از جذابیت‌های زیادی برخوردار است. حتما خوابیدن در فضای باز و زیر نور ماه را تجربه کنید و عکس‌های خاطره‌انگیزی بگیرید.

روستای قدیمی چم طاق

روستای قدیمی و تاریخی مورکان

از جاهای دیدنی باغ بهادران می‌توانیم به روستای مورکان اشاره کنیم. جاذبه‌های مختلف تاریخی، گردشگری و مذهبی در این روستا وجود دارند. جاذبه تاریخی و معروف این روستا یک قلعه تاریخی با نام «قلعه حیدرخان» است. مهمترین جاذبه گردشگری این روستا بافت قدیمی و طبیعت سرسبز آن است که هر ساله گردشگران زیادی برای تماشای خانه‌های قدیمی وارد روستای مورکان می‌شوند.

جاذبه مذهبی روستای مورکان مسجدی است که هنرمندانه ستون‌های آن را آجرکاری کرده‌اند. اگر در ایام مذهبی سال به این روستا بیایید و سری هم به این مسجد زیبا بزنید می‌توانید از نذری‌های که در این مسجد پخش می‌شوند سهمی داشته باشید.

بانوان این روستا به صورت حرفه‌ای به هنر قالی‌بافی مشغول هستند. اگر به صنایع‌دستی علاقه‌مند هستید می‌توانید با حضور در این روستا یک قالی زیبا که هنر دستان بانوان این منطقه است را خریداری کنید.

برج کبوتر کرچگان در باغ بهادران

از جاذبه‌های گردشگری باغ بهادران می‌توانیم به برج کرچگان اشاره کنیم. برای دیدن این برج باید به روستای کرچگان بروید. در مورد قدمت این برج اختلاف نظر وجود دارد اما منابع قدمت آن را هزار سال می‌دانند. برج کبوتر کرچگان را آن‌قدر محکم ساخته‌اند که هنوز بعد از هزار سال استوار در جای خود باقی مانده است.

علت اینکه به آن برج کبوتر می‌گویند این است که کبوترها در دسته‌های بزرگی در آن زندگی و رفت و آمد می‌کنند. نکته جالب این است که قفل این برج فقط هر 15 سال یک بار باز می‌شود. هر بار که این کار را می‌کنند حدود 15 تُن فضله کبوتر از آن بیرون می‌آورند و دوباره درب برج را می‌بندند.

هنوز هم در این برج کبوترهای زیادی زندگی می‌کنند. دیدن این قلعه تاریخی خالی از لطف نیست. البته وقتی وارد این روستا شدید فقط به دیدن برج کبوتر بسنده نکنید. خود روستا جاذبه‌های تفریحی مناسبی دارد. طبیعت ساحلی روستای کرچگان انتخاب بسیار خوبی برای گذراندن اوقات فراغت و عکاسی کردن است.

برج کبوتر کرچگان در باغ بهادران

روستای خشوئیه، یک توقفگاه مناسب

یکی از جاهای دیدنی باغ بهادران روستای خشوئیه است. این روستای دیدنی به غیر از طبیعت زیبا دارای آثار دیدنی فوق‌العاده‌ای است. مکان‌های دیدنی این روستا به شرح زیر هستند:

 1. یک حمام قدیمی با بافت تاریخی
 2. دالان‌های خانه‌های قدیمی
 3. محله‌های سنتی
 4. یک چنار تاریخی
 5. مغازه‌های فروش محصولات خوراکی سنتی
 6. مغازه‌های فروش صنایع‌دستی

مجموعه فرهنگی، تفریحی و اقامتی باغ بهادران

سال‌های زیادی است که این شهر به یک مقصد گردشگری بزرگ تبدیل شده است. از این رو برای رفاه حال گردشگران یک مجموعه تفریحی – اقامتی نیز در باغ بهادران ایجاد کردند تا گردشگران از امکانات رفاهی ویژه‌ای برخوردار شوند.

البته می‌توان این مجموعه را یکی از جاهای گردشگری باغ بهادران به حساب آورد. وقتی در شهر تفریح کردید و از طبیعت اطراف آن لذت بردید برای غذا خوردن می‌توانید به این مجموعه بیایید. در مجموعه تفریحی یک رستوران و سالن غذاخوری با ظرفیت بالا وجود دارد.

نکته جالب دیگر داشتن سالن‌های کنفرانس و سوئیت‌هایی برای اقامت کردن است. اگر مدیر اجرایی هستید و می‌خواهید یک همایش یا کنفرانس را برگزار کنید، سالن‌های این مجموعه را از دست ندهید. مهمان‌های شما هم می‌توانند در همایش شرکت کنند و هم از جاذبه‌های گردشگری باغ بهادران لذت ببرند.

چون این مجموعه را در کنار رودخانه ساخته‌اند، چشم‌انداز بسیار زیبایی دارد. غذا خوردن، عکس گرفتن و اقامت در سوئیت‌های این مجموعه به جذاب‌تر شدن سفر شما کمک می‌کند.

جاهای دیدنی باغ بهادران: کوه‌نوردی و بیابان‌گردی

بخشی از طبیعت این شهر سرسبز است اما بخش دیگر آن را بیابان‌ها و رشته کوه‌های کم ارتفاعی که در امتداد زاینده‌رود قرار دارند، در برمی‌گیرند. کسانی که به کوه‌نوردی علاقه دارند می‌توانند در کوه‌های اطراف این منطقه کوه‌نوردی کنند و برای رفع خستگی دوباره به سمت زاینده‌رود خنک و همیشه جاری برگردند.

از جاهای دیدنی و تفریحی باغ بهادران می‌توانیم به صحرایی با نام «صحرای طبس» اشاره کنیم. افرادی که علاقه زیادی به بیابان‌گردی دارند می‌توانند برای تفریح به این صحرا بیایند. این صحرا شگفتی‌های زیادی در خود دارد. می‌توانید با تور بیابان‌گردی خود را به این صحرا برسانید.

شب‌های صحرای طبس و آسمان پُرستاره آن چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. البته اگر تجربه‌ای در بیابان‌گردی ندارید حتما با یک تیم حرفه‌ای این تفریح را انجام دهید و شب را در صحرای طبس کمپ بزنید.

عکاسی، آفرود سواری، تماشای آسمان در شب و دیدن جانوران کوچک و بزرگ صحرا از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این صحرا انجام دهید. سایر جاذبه‌های گردشگری صحرای طبس به شرح زیر هستند:

 • کاروان‌سرای قدیمی صحرای طبس با نام «قلعه تقی»
 • روستای حاجی الوان
 • قبرستان باستانی
 • روستای چم علیشاه و سنگ نگاره‌های تاریخی در قسمت شمالی روستا

جاهای دیدنی باغ بهادران

تماشای پرندگان در باغ بهادران

در دل طبیعت این شهر تفریحی می‌توانید پرنده‌های مختلف را با دوربین‌هایی که در اختیارتان قرار می‌دهند تماشا کنید. طبیعت این شهر به دلیل وجود زاینده‌رود همواره میزبان پرنده‌های مختلف از هر گوشه و کناری است. فراموش نکنید که تماشا کردن حیوانات یک تفریح جذاب است که از نظر روانی نیز روی روحیه افراد تأثیر مثبتی می‌گذارد. به هنگام تماشای پرندگان طبیعت باغ بهادران مراقب باشید که آرامش آن‌ها را به هم نزنید.

باشگاه تیراندازی با کمان شهر باغ بهادران

یکی از جاهای دیدنی باغ بهادران که می‌توانید برای تفریح کردن آن را انتخاب کنید، باشگاه تیراندازی است. این فضای زیبا و بزرگ برای همه گروه‌های سنی مناسب است و می‌توانید اوقات خوشی را در کنار دوستان و خانواده خود بگذرانید. تیراندازی با کمان در فضای باز صورت می‌گیرد. اگر با ماشین خود به این باشگاه تیراندازی آمدید در مورد جای پارک نگرانی نداشته باشید، چرا که پارکینگ این مجموعه ظرفیت خوبی دارد.

آبشار دیدنی شاه لولاک

علاقه‌مندان طبیعت‌گردی به خاطر بسپارند که آبشار شاه لولاک در نزدیکی باغ بهادران یعنی شهرستان لنجان قرار دارد. این آبشار یکی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی باغ بهادران به حساب می‌آید و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی برای تماشای این اثر طبیعی خودشان را به این منطقه می‌رسانند.

این آبشار 70 متر ارتفاع دارد. وقتی که فصل بهار می‌رسد یک قسمت دیگر از آبشار فعالیت خود را شروع می‌کند. ارتفاع آبشاری که در بهار فعال است به 90 متر می‌رسد. در پایین آبشار برای رفاه حال گردشگران یک مجموعه تفریحی – گردشگری ایجاد کرده‌اند که افراد می‌توانند از امکانات این مجموعه استفاده کنند.

آبشار دیدنی شاه لولاک

آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) در شهر باغ بهادران

گردشگری مذهبی یکی از انواع گردشگری به حساب می‌آید که هر ساله افراد زیادی با این هدف اقدام به سفر می‌کنند. در شهر باغ بهادران آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) قرار دارد که از جاهای دیدنی باغ بهادران محسوب می‌شود. افرادی که دوست دارند یک سفر مذهبی به این شهر داشته باشند می‌توانند امامزاده ابراهیم (ع) را برای زیارت کردن انتخاب کنند.

در روزهای خاصی از سال مانند: محرم، ماه مبارک رمضان یا ایام شعبانیه در این امامزاده مراسم‌های مختلفی برگزار می‌شود. برای پیدا کردن امامزاده می‌توانید وارد شهر باغ بهادران شوید و بعد به طرف خیابان شهرداری بروید. اگر هم امامزاده را پیدا نکردید از هر کسی بپرسید شما را راهنمایی خواهد کرد.

در باغ بهادران کجا اقامت کنیم؟

یکی از دغدغه‌های افرادی که با اهداف مختلف گردشگری وارد این شهر می‌شوند، پیدا کردن یک جای اقامتی مناسب است. اگر دوست دارید که شب را در طبیعت بگذرانید و از شگفتی‌های آن لذت ببرید، می‌توانید در مکان‌های مجاز کمپ بزنید.

اگر با خانواده وارد این شهر می‌شوید اقامتگاه‌های سنتی باغ بهادران گزینه انتخابی خوبی برای شما هستند. در این اقامتگاه‌ها مراسم‌های مختلفی نیز برگزار می‌شوند. همچنین می‌توانید طعم غذاهای محلی را نیز بچشید و از هم صحبت شدن با سایر مسافرها اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

اگر خواستید در یک مکان خصوصی اقامت کنید، ویلاهایی زیادی در باغ بهادران به صورت روزانه یا هفتگی اجاره داده می‌شوند. بسته به سلیقه خود و اینکه می‌خواهید نزدیک رودخانه یا طبیعت باشید می‌توانید ویلای مورد نظر خود را رزرو کنید. برخی از ویلاها در جنگل یا لب رودخانه زاینده‌رود هستند و چشم‌انداز بسیار ویژه‌ای دارند.

نیازی نیست در مورد محل اقامت خود نگرانی داشته باشید. همچنین اشاره کردیم که در مجموعه تفریحی –  اقامتی باغ بهادران می‌توانید در سوئیت‌هایی که استانداردهای خوبی دارند اقامت کنید و از سفر خود لذت ببرید. در کل به خاطر بسپارید هزینه کلیه اقامتگاه‌ها، ویلاها و سوئیت‌هایی که نزدیکی زاینده‌رود هستند بیشتر از اقامتگاه‌هایی است که از زاینده‌رود فاصله دارند.

در باغ بهادران کجا اقامت کنیم؟

سوغاتی‌های شهر باغ بهادران

منظور از تفریحات مختلف فقط حضور در طبیعت یا قایق سواری نیست. جستجو برای پیدا کردن خوراکی‌های مختلف و خرید آن‌ها نیز یک تفریح محسوب می‌شود. به این ترتیب مکان‌هایی که خوراکی‌ها و سوغاتی‌های مختلف را به فروش می‌رسانند نیز به عنوان جاهای دیدنی باغ بهادران محسوب می‌شوند.

با توجه به اینکه هر ساله گردشگران زیادی از شهرهای مختلف حتی کشورهای خارجی وارد این شهر می‌شوند، فروشگاه‌های بزرگ و مغازه‌های کوچک محلی برای فروش خوراکی‌های مختلف و حتی اُرگانیک فعالیت می‌کنند.

برخی از افراد با این هدف وارد باغ بهادران می‌شوند که نان محلی، لبنیات محلی، میوه‌های خشک، گردوها و بادام‌های این شهر را خریداری کنند. همان‌طور که در اصفهان می‌توانید بهترین پولکی‌ها را پیدا کنید، در این شهر نیز یک نوع از پولکی تولید می‌شود که طعم‌های بسیار متنوعی دارد.

می‌توانید پولکی‌های باغ بهادران را در طعم‌های پرتقالی، نارگیلی، لیمویی و کنجدی تهیه کنید و کنار زاینده‌رود آن‌ها را با چای بنوشید. سایر سوغاتی‌های باغ بهادران را در زیر بخوانید:

 • انواع آلوهای خشک و تازه
 • انواع گز
 • نبات
 • شکر پنیر
 • نقل در طعم‌های مختلف
 • شیرینی‌های محلی
 • شربت مخصوص باغ بهادران

چه فصلی برای سفر به باغ بهادران مناسب است؟

اینکه چه فصلی را برای سفر و تماشای جاهای دیدنی باغ بهادران انتخاب کنید به سلیقه و روحیه خودتان برمی‌گردد. برخی از افراد عاشق گرما هستند و به همین دلیل بهار و تابستان به باغ بهادران می‌روند. افرادی هستند که از گرما گریزانند، به همین دلیل فصول سرد سال را بهترین زمان برای سفر به باغ بهادران در نظر می‌گیرند.

وقتی در فصول گرم به باغ بهادران بروید فرصت شنا کردن را هم پیدا خواهید کرد. البته برخی از افراد هستند که از آب تنی در آب‌های سرد هیچ هراسی ندارند و به همین دلیل سرما و گرما نمی‌تواند مانع تفریحات آبی آن‌ها شود.

هر فصلی که انتخاب می‌کنید، این شهر جاذبه‌های گردشگری و تفریحی خاص خودش را به شما نشان می‌دهد. در فصل سرما به خصوص پاییز می‌توانید شاهد تغییر رنگ درختان و خلق یک شگفتی باشید. برگ‌ها به قدری رنگ‌های جذابی پیدا می‌کنند که از تماشای آن‌ها خسته نخواهید شد. شهر تاریخی، تفریحی و گردشگری باغ بهادران در هر فصلی از سال آماده پذیرایی از مهمانان است.

چه فصلی برای سفر به باغ بهادران مناسب است

چطور می‌توانیم به باغ بهادران اصفهان برویم؟

دسترسی به شهر تفریحی باغ بهادران سخت نیست. این شهر در فاصله 60 کیلومتری اصفهان قرار دارد. همچنین اگر از طرف شهرکرد حرکت کنید تنها 40 کیلومتر با آن فاصله دارید. برای اینکه خود را به شهر باغ بهادران برسانید باید در ابتدا به زرین‌شهر بروید.

اگر از شهر اصفهان می‌خواهید به باغ بهادران بروید، باید به سمت بزرگراه ذوب آهن حرکت کنید و شهر فلاورجان را پشت سر بگذارید. به مسیر خود ادامه دهید تا از فولاد شهر عبور کنید تا به زرین شهر برسید. وقتی از ورودی این شهر زیبا بگذرید و روستای چمگردان را پشت سر بگذارید، می‌توانید شهر زیبای باغ بهادران را در مقابل خود ببینید و از گردش در آن لذت ببرید.

در مورد اینکه خود را با چه وسایلی به شهر گردشگری باغ بهادران برسانید نگرانی نداشته نباشید. می‌توانید با خودروی شخصی از اصفهان حرکت کنید. اگر خودروی شخصی ندارید، اتوبوس و تاکسی‌های بین شهری همیشه در دسترس هستند تا شما را به مقصد مورد نظر برسانند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که شما را با جاهای دیدنی باغ بهادران آشنا کنیم. کسانی که ساکن مناطق جنوبی و مرکزی ایران هستند، سفر به شمال برایشان دشوار است. باغ بهادران شمال ایران در استان اصفهان است و می‌تواند اوقات تفریحی خوبی را برای شما رقم بزند. اگر در انتخاب مسیر گردشگری‌تان تردید دارید، حتما در لیست انتخابی خود جایی برای باغ بهادران اختصاص دهید. مطمئن باشید از سفر کردن به این شهر پشیمان نخواهید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا