آمریکاپروجهانگردی

روستای هواکاچینا ، پرو

در این مطلب از وب سایت گردشگری دوباره سفر شما را با هواکاچینا در پرو آشنا می کنیم. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا در آمریکای جنوبی  با ما همراه باشید.

هواکاچینا کجاست؟

هواکاچینا در پرو یکی از دیدنی های پرو می باشد. بعد از ماچوپیچو در پرو که یکی از عجایب هفت گانه جدید جهان است، هواکاچینا عجیب ترین دیدنی این کشور می باشد. در دل کویر ناگهان یک آبادی سرسبز و دارای درخت می بینید.این یکی از شگفتی های خلقت می باشد.

هواکاچینا

هواکاچینا در پرو

هواکاچینا در پرو یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری می باشد. پرو هر گونه جاذبه طبیعی را در خود دارد. بیابانی که به اقیانوس می رسد، سواحل با درختان نخل، رشته کوه های چشمگیر با دره های عمیق و دشت های مرتفع، جنگل با پوشش گیاهی متراکم و بیابان خشک با آبادی درون آن می باشد. این جاذبه ها، پرو را به کشوری شگفت انگیز تبدیل کرده است.

افسانه دریاچه روستای هواکاچینا

دریاچه روستای هواکاچینا به طور طبیعی می باشد و این دریاچه وسط بیابان عجیب می باشد. به همین خاطر افسانه هایی وجود دارد. یکی از این افسانه ها این طور می باشد که، یک شاهزاده بومی در سوگ معشوق خود که در جنگ کشته شده بود، سر به بیابان گذاشته و شروع به گریه کرده است. وقتی اشک ها به شن ها رسیده به آن نفوذ کرده و گودالی ایجاد کرده ، و در این گودال آن جمع شده است. شاهزاده  پا به فرار می گذارد و آب های جمع شده بیشتر شده و تبدیل به مرداب شده است. افسانه ای دیگر وجود دارد که، یک شاهزاده زیبا آیینه ای در دست داشته و در صحرا قدم می زند، زیبایی های خود را در آیینه می دید، ناگهان چشمش به یک شکارچی می افتد که او را تماشا می کرده است، فرار می کند و آیینه از دستش می افتد و می شکند. تکه های آیینه آب شده و تبدیل به دریاچه می شود. افسانه های زیبادی وجود دارد که در ان شاهزاده خانم فرار کرده و چین های شنل او به دنبال او کشیده شده و تپه شنی را به وجود آورده است. یکی از افسانه های امروزی می گوید که شاهزاده خانم تبدیل به پری شده و در دریاچه زندگی می کند و گاهی مردها را گول می زند و به عمق دریاچه می برد. (دلیل این افسانه نیز شنا بلد نبودن پرویی ها می باشد که بیشتر آنها غرق می شوند.)

هواکاچینا

آبادی هواکاچینا چه آب و هوایی دارد؟

آب و هوای آبادی هواکاچینا خشک و نسبتا گرم است و کمی بارش دارد. در زمستان ما (ژانویه تا مارس)  کشور پرو و در کل کشورهای نیم کره جنوبی زمین، تابستان را تجربه می کنند که میانگین دما بالای 30 درجه است.  و در ماه های می تا آگوست در زمستان پرو، هوای خنک تری است و میانگین آن 25 درجه می باشد.

تاریخچه هواکاچینا در پرو

زمانی آب های کویر، آب گرم معدنی و دارای خاصیت درمانی بود و در دهه 1940 میلادی، ثروتمندان پرو را به هواکاچینا می کشانده است، اما این رونق مدت کمی برای روستا بود و بعد از یک دوره  خاصیت این آب ها رد شد ولی با این وجود یک آبادی در دل کویر برای هر ماجراجویی یک مکان جادویی و خاص می باشد. لقب (واحه آمریکا) را به هواکاچینا دادند تا با آغاز هزاره 2000 میلادی، دوباره مورد توجه قرار گرفت. امروزه ده هزار گردشگر را سالانه به خود جذب می کند.

 امروزه حجم دریاچه کم شده است و افرایش مصرف شخصی آب یا برای کشاورزی در هواکاچینا باعث شده که سطح آب زیر زمینی کم شود. برای حفظ این واحه توریستی، از سال 2015 آب دریاچه پمپ می شود تا از خشک شدن آن جلوگیری شود.

هواکاچینا

جاذبه های گردشگری دهکده هواکاچینا

دلایل اصلی جذب گردشگر در دهکده هواکاچینا:

دلیل اول آن وجود ماسه های بسیار زیبا می باشد. دلیل دوم آن یک آبادی شگفت انگیز است.

شما می توانید در ماسه ها قدم بزنید یا در زیر درختان نخل استراحت کنید و سپس به راحتی غذا بخورید و در آبادی هواکاچینا اقامت داشته باشید. تپه های شنی هواکاچینا از زیبا ترین تپه های شنی امریکای جنوبی می باشد.

هتل ها و مسافر خانه های موود در این منطقه، به شما اسکان راحتی می دهند و شما می توانید در تورهای صحرایی دوساعته هم شرکت کنید. بهترین زمان دیدن عصر ها می باشد که شما غروب آفتاب را هم تماشا کنید.

در شب بیابان اطراف دهکده هواکاچینا نیز مانند هر صحرای دیگری در آسمان صاف پر از هزاران ستاره خواهد بود و این شگفت انگیز ترین  و آرامش بخش ترین تجربه ای است که در هر بیابانی نصیبتان خواهد شد.

هواکاچینا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا