تور

اجاره خودرو در دبی
استرالیاجهانگردیکانبرا

16 جاذبه برتر در کانبرا ، پایتخت استرالیا

کانبرا (Australian Capital Territory)،  پایتخت استرالیا (ACT)، پر از گنجینه‌های فرهنگی است. این شهر به دقت ساخته شده است و بین سیدنی و ملبورن قرار دارد. مکان پایتخت به عنوان مرکز صلح بین این دو شهر رقیب در سال 1908 انتخاب شد. معماران آمریکایی، والتر برلی گریفین و همسرش، ماریون ماهونی گریفین، برنده یک مسابقه بین‌المللی برای طراحی این شهر شدند. طراحی این شهر به گونه‌ای است که  از کمربندهای سبز وسیع و اشکال هندسی ساخته شده است.

دریاچه برلی گریفین، در مرکز شهر، جواهر درخشان کانبرا است. بسیاری از بهترین جاذبه‌های گردشگری شهر و کارهایی که باید انجام دهید در امتداد سواحل آن قرار دارند، از جمله بازدید از گالری ملی استرالیا، کوستاکون و کتابخانه ملی. ساختمان‌های پارلمان، و همچنین برخی از دیگر جاذبه‌های گردشگری برتر شهر، در داخل مثلث پارلمانی قرار دارند که در خیابان کینگز، خیابان مشترک‌المنافع و دریاچه برلی گریفین قرار گرفته است.

کانبرا همچنین به خاطر فستیوال‌های فوق‌العاده‌اش، از جمله فلوریاد معروف، که جشن شکوفه‌های بهاری فراوان شهر است، شهرت دارد. با مطالعه فهرست بهترین جاذبه‌ها و کارهایی که در کانبرا و اطراف آن می‌توان انجام داد، درباره بهترین مکان‌ها برای بازدید در پایتخت پویای استرالیا اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه همراه با مجله گردشگری دوباره سفر باشید.

یادبود جنگ استرالیا (Australian War Memorial)

بنای یادبود جنگ استرالیا، جذاب‌ترین جاذبه کانبرا است. این بنای تاریخی عظیم به سبک بیزانس  طراحی شده است و در اواسط جنگ جهانی دوم افتتاح شد. این بنا یادبود تلفات جنگ استرالیا را گرامی می‌دارد. اما این بنا چیزی بیش از یک یادبود جنگ است. این سایت دارای یک موزه عالی، آرشیو، گالری هنری و کتابخانه نیز است.

یادبود جنگ کانبرا

حیاط در قسمت ورودی بنای یادبود، شگفت‌انگیز است. نام هر استرالیایی که از سال 1885 در جنگ جان خود را از دست داده است، بر روی دیوارهای ستون‌ها با برنز حک شده است. طول این فهرست آن‌قدر زیا است که اگر بخواهید آن را بخوانید بسیار گیج‌کننده می‌شود.

پس از ورودی، گالری‌های مختلف این بنا، داستان درگیری‌های مسلحانه استرالیا از روزهای استعمار تا به امروز را بازتاب می‌دهند. نمایشگاه‌ها دائماً در حال تغییر هستند، از موارد برجسته این موزه می‌توان به مجموعه هواپیماهای قدیمی و منطقه اکتشاف و بازی دوستدار کودک که مملو از نمایش‌های تعاملی است، اشاره کرد.

سایت رسمی https://www.awm.gov.au/

 مجلس جدید (New Parliament House)

تحقق نهایی اهداف معمار والتر برلی گریفین، برای کانبرا در طراحی خانه پارلمان جدید بود. این پارلمان یک شگفتی از معماری مدرن محسوب می‌شود. ساختار بومرنگ شکل این بنا در کپیتال هیل قرار دارد. این بنا برای جایگزینی مجلس موقت، در پایه تپه طراحی شده است که اکنون بنای مجلس موقت به عنوان خانه پارلمان قدیمی شناخته می‌شود.

مجلس جدید (New Parliament House)

والتر برلی گریفین مقیم نیویورک، برنده یک مسابقه بین‌المللی برای طراحی ساختمان جدید پارلمان شد و در 9 می 1988، ملکه رسماً مجلس پارلمان را افتتاح کرد. پس از طی مسیری پیاده و طولانی بر روی چمنزار، می‌توانید از مناظر پانورامای کانبرا در این مکان لذت ببرید. در این نقطه از شهر است که می‌توانید ببینید که چگونه پارلمان، کانون مرکزی برای خیابان‌های کل شهر است.

از ویژگی‌های برجسته معماری ساختمان می‌توان به دو دیوار دایره‌ای بزرگ ساخته شده از گرانیت اشاره کرد که منحنی‌های تپه را منعکس می‌کند. میله پرچم 81 متری و استخر تشریفات در سرسرا، 48 ستون از سنگ مرمر سبز مایل به خاکستری روشن، تصور یک جنگل اکالیپتوس را ایجاد می‌کند. در سرتاسر فضاهای عمومی پارلمان جدید، نمایشگاه‌ها اسناد مهمی را به نمایش می‌گذارند (مگنا کارتا در این میان برجسته است) و رویدادهای مهم تاریخ استرالیا را بازبینی می‌کنند.

از گالری که در اطراف طبقه اول قرار دارد، می‌توانید به گالری‌های عمومی مجلس نمایندگان با رنگ سبز و مجلس سنا، که به‌طور سنتی لباس قرمز می‌پوشند، ورود پیدا کنید.

آدرس: مجلس پارلمان، کانبرا.

سایت رسمی  http://www.aph.gov.au/

موزه دموکراسی استرالیا در مجلس قدیمی (Museum of Australian Democracy at Old Parliament House)

خانه پارلمان قدیمی در فاصله کوتاهی از خانه پارلمان جدید در پایه کپیتال هیل، اکنون خانه موزه دموکراسی استرالیا است. در اینجا نه تنها می‌توانید تاریخ این بنای ثبت شده در فهرست میراث ملی را مطالعه کنید، بلکه می‌توانید در مورد پایه‌های مهم دولت استرالیا نیز بیاموزید.

موزه دموکراسی استرالیا در مجلس قدیمی

ساختمان به هدف موزه توسط دوک یورک (بعدها پادشاه جورج ششم) در سال 1927 افتتاح شد، این ساختمان به سبک کلاسیک طراحی شده است و تا سال 1988 توسط پارلمان استرالیا اشغال شده بود. زمانی که مجلس جدید پارلمان به طور رسمی افتتاح شد، این بنا را به هدف موزه تخلیه کردند. این ساختمان قبلاً مجلس موقت نامیده می‌شد و تا زمانی که یک سازه دائمی برای مجلس طراحی و ساخته شد، مجلس در این ساختمان بود.

موزه مانند یک کپسول زمان است. می‌توانید در مورد نخست وزیران گذشته استرالیا اطلاعات کسب کنید. از دفتر نخست وزیران گذشته بازدید کنید. از اتاق مطبوعات دیدن کنید و اسناد مهم تاریخی را بخوانید. اتاق‌های مجلس نمایندگان و سنا با الگوبرداری از مجلس عوام و مجلس اعیان بریتانیا با اثاثیه‌های ساخته‌شده از چوب‌های استرالیا و دیوارپوش‌هایی که گیاهان استرالیا را به نمایش می‌گذارند، طراحی شده‌اند.

پس از بازدید از ساختمان، در میان باغ ملی گل رز قدم بزنید. تورهای رایگان و همراه با راهنما به شما کمک می‌کنند بیشترین استفاده را از زمان خود در اینجا ببرید. همچنین شما می‌توانید در یک تور جذاب بومی تجربیات دموکراسی شرکت کنید.

 آدرس: 18King George Terrace، Parkes.

سایت رسمی http://moadoph.gov.au/

دریاچه برلی گریفین (Lake Burley Griffin)

دریاچه زیبای برلی گریفین مرکز کانبرا است. این دریاچه مصنوعی که به نام معمار شهر نام‌گذاری شده است، در طرح اولیه او در سال 1912 گنجانده شد، اما تا سال 1958 به نتیجه نرسید. امروز، این یک محیط زیبا برای انواع فعالیت‌ها دارای فضای مناسب است.

گردشگران و افراد محلی برای دوچرخه‌سواری و قدم زدن در مسیرهای ساحلی به اینجا می‌آیند. همچنین شما می‌توانید یک سفر دریایی برای شام در MV  Southern Cross  رزرو کنید و چراغ‌های چشمک‌زن شهر را درحالی‌که در اطراف دریاچه می‌چرخید و با غذاهای لذیذ پذیرایی می‌شوید، ببینید.

شش جزیره در مرکز این دریاچه قرار دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها جزیره آسپن است که محل کاریلون ملی است، هدیه‌ای از دولت بریتانیا با 55 ناقوس برنزی. در اطراف دریاچه برخی از مهم‌ترین مراکز کانبرا برای بازدید وجود دارد، از جمله گالری ملی، کتابخانه ملی، Questacon  و موزه ملی.

دریاچه برلی گریفین (Lake Burley Griffin)

در سواحل بخش مرکزی دریاچه، می‌توانید جت یادبود کاپیتان جیمز کوک (James Cook)  (دریانورد و کاوشگر بریتانیایی که سه سفر اکتشافی مهم را فرماندهی کرد که در طی آن‌ها، بسیاری از جزایر اصلی اقیانوس آرام؛ همچون استرالیا، زلاندنو و هاوائی، شناسائی و نقشه‌برداری شدند) را ببینید. همچنین یک فواره به ارتفاع 147 متر در این بخش قرار دارد که در سال 1970 در دویستمین سالگرد کشف استرالیا توسط کوک افتتاح شد. علاوه بر این یک مجسمه کره‌ای شکل که مسیر سفرهای کاپیتان کوک را به تصویر می‌کشد در سواحل دریاچه در Regatta Point  قرار دارد.

در ضلع شمالی دریاچه، پارک مشترک‌المنافع مکانی عالی برای بازدید کودکان است. در اینجا، مناطق بازی، استخرهای پارویی، آبشارها، آمفی‌تئاتر و مسیری برای پیاده‌روی در اطراف پارک خواهید یافت. در بهار، این پارک محل برگزاری جشنواره معروف فلوریاد است، جشنی که در فصل بهار، زمانی که بیش از یک میلیون گل شکوفه می‌دهند، برگزار می‌شود.

 گالری ملی استرالیا(National Gallery of Australia)

در سواحل دریاچه برلی گریفین، گالری ملی استرالیا دارای بزرگ‌ترین مجموعه هنری استرالیا است. سازه بتنی مکعبی توسط ملکه الیزابت دوم در اکتبر 1982 افتتاح شد و شامل 11 گالری اصلی در سه طبقه و همچنین یک باغ مجسمه بزرگ است که هماهنگ با چهار فصل سال و باغ سرخس طراحی شده است.

 گالری ملی استرالیا(National Gallery of Australia)

خرید آثار این مجموعه گسترده در سال 1968 آغاز شد و شامل آثاری از استرالیا، آسیا، اروپا، آمریکا و اقیانوس آرام و همچنین بزرگ‌ترین مجموعه هنر بومیان و جزیره‌نشینان تنگه تورس در جهان است. در میان آثار مجموعه  در موزه می‌توان به قطب آبی جکسون پولاک اشاره کرد که در سال 1973 خریداری شد و اکنون یکی از معروف‌ترین نقاشی‌های گالری است.

آثار این مجموعه از نقاشی‌های رنگ روغن و آبرنگ گرفته تا مجسمه‌سازی، هنرهای تزئینی، طراحی‌ها، تصاویر کتاب، کتاب‌های طراحی، عکس‌ها، فیلم‌ها، سرامیک‌ها، لباس‌ها و منسوجات را شامل می‌شود. مردم محلی و گردشگران از نمایشگاه‌های ویژه این موزه بسیار لذت می‌برند. پس از کاوش در گالری، می‌توانید از دادگاه عالی استرالیا با فواره‌های زیبا، کف‌های سنگفرش شده با سنگ مرمر کارارا و نقاشی‌های دیواری آن دیدن کنید.

آدرس: Parkes Place، Parkes.

سایت رسمی  http://nga.gov.au/Default.cfm

مرکز ملی علم و فناوری (Questacon: The National Science and Technology Centre)

 Questacon  یکی از بهترین جاذبه‌های کانبرا برای خانواده‌ها است. این مرکز علمی بین دادگاه عالی و کتابخانه ملی در دریاچه برلی گریفین واقع شده است. این یک مرکز ملی علم و فناوری تعاملی است و دارای انواع نمایشگرهای علمی عملی و آزمایش‌هایی است که می‌توانید خودتان انجام دهید و برای لذت و الهام‌بخشی مخاطبان طراحی شده‌اند. این نمایشگاه به دنبال ارتقای درک اهمیت علم و فناوری در زندگی روزمره است. نمایش‌های علمی، رویدادهای ویژه و سخنران‌های مهمان، مکمل 200 نمایشگاه عملی این مرکز هستند .

در مرکز یادگیری فناوری، نوآوران جوان می‌توانند در کارگاه‌ها شرکت کنند و با فناوری چیزهای مختلف بسازند و بازی کنند. از ویژگی‌های برجسته نمایشگاه‌های دائمی می‌توان به سرسره سقوط آزاد، و خانه زلزله اشاره کرد. جای تعجب نیست که این مرکز یکی از بهترین فعالیت‌هایی است که در کانبرا خانواده‌ها می‌توانند از حضور در آن لذت ببرند.

آدرس: King Edward Terrace، Parkes

سایت رسمی: http://www.questacon.edu.au/

گالری پرتره ملی استرالیا (National Portrait Gallery of Australia)

در نزدیکی دادگاه عالی استرالیا و گالری ملی، گالری پرتره ملی استرالیا حدود 400 پرتره از بانفوذترین افراد کشور را به نمایش می‌گذارد. شما به راحتی می‌توانید یک یا دو ساعت از زمان خود را صرف شناخت افراد مشهور استرالیایی کنید که در سرنوشت استرالیا تأثیر بسزایی داشته‌اند. این آثار شامل نقاشی، عکاسی و مجسمه‌سازی هستند.

گالری پرتره ملی استرالیا (National Portrait Gallery of Australia)

ارائه‌های چندرسانه‌ای، جزئیات جذابی را درباره زندگی افرادی که به شکل‌گیری کشور کمک کرده‌اند فاش می‌کنند و نمایشگاه‌های ویژه چیزهای جدیدی را برای دیدن فراهم می‌کنند. بازدید از گالری بسیار آسان است: پارکینگ رایگان است و کافه و یک کتاب‌فروشی محبوب راهی عالی برای تکمیل تور شما است.

آدرس:  King Edward Terrace، Parkes.

سایت رسمی http://www.portrait.gov.au/

کتابخانه ملی استرالیا (National Library of Australia)

کتابخانه ملی استرالیا که در سال 1968 افتتاح شد، گنجینه‌ای از کتاب‌ها، نسخه‌های خطی، روزنامه‌ها، اسناد تاریخی، تاریخ شفاهی، موسیقی و تصاویر استرالیایی است. باارزش‌ترین دارایی آن عبارت‌اند از مجله کاپیتان کوک (1768-1768) و دفتر خاطرات ویلز از سفر خود در بازه زمانی 1860-1861.

کتابخانه ملی استرالیا (National Library of Australia)

از نظر معماری، ساختمان تضاد چشمگیری نسبت به گالری ملی و دادگاه عالی دارد. این بنا به سبک معبد یونانی ساخته شده است. همچنین نمای کلاسیک آن با استفاده از سنگ مرمر و سنگ تراورتن بر روی ستون‌ها و دیوارها ساخته شده است. در دکوراسیون داخلی از سنگ مرمر یونان، ایتالیا و استرالیا نیز استفاده شده است. در سرسرا پنجره‌های رنگی فوق‌العاده‌ای اثر لئونارد فرنچ و سه ملیله اوبوسون بافته شده از پشم استرالیا نیز وجود دارد. در طبقه پایین، گالری Treasures نکات برجسته‌ای از مجموعه کتابخانه را به نمایش می‌گذارد و همچنین بخش نمایشگاه‌ها، میزبان نمایش‌های ویژه بازدید است که اغلب نیاز به رزرو قبلی دارند.

 آدرس : Parkes Place، Parkes.

سایت رسمی: http://www.nla.gov.au/

مناظر کوهستانی (Ainslie Lookout)

برای مشاهده کامل طراحی این پایتخت که با برنامه‌ریزی دقیق انجام شده است، می‌توانید به کوه 843 متری Ainslie بروید. این بخش از کانبرا یکی از محبوب‌ترین نقاط دیدنی شهر است. مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری آسفالت شده‌ای که در حدود دو کیلومتر است و از پشت بنای یادبود جنگ استرالیا عبور می‌کند، راه مناسبی برای مشاهده کامل شهر است. در طول مسیر، می‌توانید پلاک‌های سربازان و کشته‌شدگان را ببینید تا در مورد نبردهای تاریخی استرالیا اطلاعاتی کسب کنید.

حتی ممکن است چند کانگورو و همچنین مجموعه‌ای از پرندگان زیبا را در طول مسیر مشاهده کنید. در روزهایی که نسیم می‌وزد، حتماً ژاکت به همراه داشته باشید. از دیگر نقاط محبوب بام شهر می‌توان تپه قرمز در جنوب  Ainslie ، و تپه سیاه در غرب. اشاره کرد.

 آدرس: Mount Ainslie Drive، Canberra

 باغ گیاه‌شناسی ملی استرالیا (Australian National Botanic Gardens)

در حدود یک کیلومتری غرب مرکز شهر، باغ ملی گیاه‌شناسی 50 هکتاری برای بازدید از گیاهان سرسبز ضروری است. این مجموعه‌هایی که در دامنه‌های کوه سیاه گسترده شده‌اند، طیفی از زیستگاه‌های مختلف را به نمایش می‌گذارند و همه گونه‌های مهم گیاهی استرالیا را نشان می‌دهند.

باغ ملی کانبرا

خندق جنگل بارانی به‌ویژه چشمگیر است. باغ‌ها همچنین پناهگاهی برای پرندگان و پروانه‌ها هستند. از طریق باغ‌ها، می‌توانید به پارک طبیعی کوه سیاه نیز دسترسی داشته باشید و به سمت قله بروید و مناظر باشکوه شهر را ببینید.

همچنین از کاوش در پارک ملی کانبرا، که حدوداً شش دقیقه با ماشین از باغ گیاه‌شناسی فاصله دارد، لذت خواهید برد. این منطقه طبیعی 250 هکتاری شامل جنگل‌های درختان بومی، عجیب‌وغریب و کمیاب، مجموعه ملی بونسای و پنجینگ، گالری باغ‌ها، مناطق پیک‌نیک با چشم‌اندازهای پانوراما، و زمین بازی برای کودکان است.

 آدرس: خیابان کلونیز راس، اکتون

سایت رسمی  http://www.anbg.gov.au/gardens/index.html

 باغ وحش ملی و آکواریوم (Cheetahs at the National Zoo)

باغ وحش و آکواریوم ترکیبی استرالیا، یک سرمایه‌گذاری ویژه برای خانواده‌ها است و از سمت هرکسی که حیوانات را دوست دارد، مورد استقبال قرار می‌گیرد. این باغ وحش تنها پنج دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. آکواریوم ملی طیف وسیعی از جانداران دریایی، از ساکنان کوچک صخره‌ها گرفته تا کوسه‌های بزرگ را به نمایش می‌گذارد.

 باغ وحش ملی و آکواریوم (Cheetahs at the National Zoo)

در باغ وحش، می‌توانید تمام گونه‌های مهم جانوران استرالیا و همچنین گونه‌های عجیب‌وغریبی از شیر، ببر، یوزپلنگ، خرس و غیره را مشاهده کنید. ارتباط با حیوانات بسیار محبوب است و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد به پشت صحنه رفته و با طیف وسیعی از موجودات عجیب‌وغریب ارتباط برقرار کنند. در این باغ وحش پرطرفدار کانبرا می‌توانید با یک میرکت ملاقات کنید و از نزدیک با یوزپلنگ‌ها، زرافه‌ها، خرس‌های و کرگدن‌ها و حیوانات دیگر آشنا شوید.

سایت رسمی:  http://www.nationalzoo.com.au/

موزه ملی استرالیا (National Museum of Australia)

موزه ملی استرالیا در شبه‌جزیره‌ای که در دریاچه برلی گریفین قرار دارد، واقع شده است. این موزه تاریخ اجتماعی این کشور را به نمایش می‌گذارد. ساختمان معاصر این موزه خود حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. اطراف این موزه  سراسر مناظر زیبای دریاچه است. این موزه با الهام از یک اره منبت‌کاری شده (اره مویی)، ساخته شده است تا بر داستان‌هایی تأکید کند که به شکل‌گیری این کشور کمک کرده است.

موضوع اصلی این نمایشگاه تاریخ فرهنگی بومیان استرالیا است. سایر نکات برجسته این موزه شامل نمایشگاه‌هایی در مورد راش طلا، صنعت استرالیا، پوشاک و مهاجرت است. آدرس: لاوسون کرسنت، شبه جزیره اکتون.

سایت رسمی:  http://www.nma.gov.au/

برج کاریلون ملی (National Carillon)

در جزیره آسپن در دریاچه برلی گریفین، برج سفید کاریلون هدیه‌ای از سوی دولت بریتانیا در پنجاهمین سالگرد تولد کانبرا در سال 1963 بود. این برج 50 متری دارای سه ستون براق است که با تراشه عقیق و کوارتز پوشیده شده‌اند. در داخل برج‌ها 55 ناقوس برنزی از هفت کیلوگرم تا یک تن وجود دارد.

شما می‌توانید وسایل پیک‌نیک خود را بیاورید و در چمن‌های اطراف آن استراحت کنید. بهتر است در طول یک رسیتال (چهارشنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت 12:30 تا 1:20 بعد از ظهر)، زمانی که موسیقی ناقوس‌ها در سراسر دریاچه پخش می‌شود، از آن بازدید کنید. این برج به‌ویژه هنگامی که در شب روشن می‌شود زیبا به نظر می‌رسد.

مکان: کینگز پارک، جزیره آسپن، کانبرا

 پارک طبیعی کوهستان بلک (Black Mountain Nature Park)

پارک طبیعی کوه سیاه یک تجربه عالی است که با بازدید از باغ‌های گیاه‌شناسی ملی استرالیا در مجاورت آن ترکیب می‌شود. این پارک درست در غرب مرکز شهر قرار دارد.

 پارک طبیعی کوهستان بلک (Black Mountain Nature Park)

مسیرهای پیاده‌روی در میان بوته‌زارها می‌پیچند، جایی که می‌توانید گونه‌های بسیاری از پرندگان بومی و دیگر گونه‌های حیات‌وحش، از جمله والابی‌ها را ببینید. مسیر قله سیاه کوه، یک مسیر محبوب 2.7 کیلومتری (یک طرفه) است که شما را به برج تلسترا می‌برد، جایی که می‌توانید از مناظر پانورامای شهر لذت ببرید. در دامنه کوه سیاه، موسسه ورزش استرالیا مرکز آموزش ورزشکاران و زنان برتر استرالیا مجهز به یک مجموعه برای شنا و مرکز تنیس است.

ضرابخانه سلطنتی استرالیا (Royal Australian Mint)

ضرابخانه سلطنتی استرالیا مکانی عالی برای گذراندن یک ساعت یا بیشتر و آشنایی با میراث پول استرالیا است. تمام سکه‌های استرالیا در اینجا ضرب می‌شوند. می‌توانید ساخت سکه‌ها را از طریق یک گالری تماشا کنید، از طریق یک نمایش ویدیویی و نمایش‌های چندرسانه‌ای با تاریخچه سکه‌های استرالیا آشنا شوید و برخی از کمیاب‌ترین سکه‌های استرالیا را کشف کنید. اگر به دنبال کارهای منحصر به فرد در کانبرا هستید، پس سعی کنید سکه ۱ دلاری خود را در این ضرابخانه ضرب کنید. همچنین می‌توانید تایتان، ربات پولساز ضرابخانه را از نزدیک ببینید. در سرسرای ضرابخانه یک موزه کوچک با یک فروشگاه سوغاتی نیز وجود دارد.

تالاب جرابومبرا

از مرکز شهر تا تالاب جرابومبرا هشت دقیقه فاصله است. می‌توانید در تالاب‌های آرام با گوش دادن به صداهای طبیعت از گذران وقت خود لذت ببرد. این تالاب غنی از پرندگان، زمانی ایجاد شد که دریاچه برلی گریفین پر شد و باعث بالا آمدن سطح آب در دشت سیلابی رودخانه مولونگلو شد.

بیش از 170 گونه مختلف پرنده از جمله؛ قوهای سیاه، روزلاهای شرقی و کاکادوهای سیاه دم زرد را در اینجا خواهید یافت. شما می‌توانید از طریق پوست پرندگان به راحتی برخی از گونه‌های وحشی را تشخیص دهید.

وجود مسیرهای پیاده‌روی و تابلوها،  گشت‌وگذار در این بخش از شهر را آسان می‌کنند. همچنین تورهای تماشای پرندگان و گفت‌وگو با سایر کارشناسان، بازدید و جذابیت این تالاب را افزایش می‌دهند. همچنین می‌توانید با دانلود یک اپلیکیشن رایگان، سه مسیر مختلف را کاوش کنید و با ویژگی‌های منحصر به فرد این تالاب بیشتر آشنا شوید.

مقالات بیشتری بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا