تور
استان مازندرانایرانگردینور

معرفی پارک جنگلی نور، مازندران

پارک جنگلی نور، مازندران

در این سری از مقالات ایرانگردی قصد معرفی و آشنایی با پارک جنگلی نور را که یکی از جاهای دیدنی شمال است داریم . در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مکان زیبا با ما در مجله گردشگری دوباره سفر همراه باشید.

پارک جنگلی نور

در نواحی شمال ایران عزیز، جاذبه های گردشگری فراوان و طبیعتی زیبا وجود دارد. این مناظر چشم نواز از جمله جنگل ها و مراتع سر سبز و سواحل زیبای دریای خزر  به همراه امکانات نسبتا مناسب جهت گردشگران و مسافران باعث شده است که این مناطق تبدیل به یکی از جاهای دیدنی و محبوب گردشگران شود.

همانطور که بالاتر گفتیم قصد آشنایی با پارک جنگلی نور که در جاده محمود آباد قرار دارد را داریم.در میانه های جاده نور به محمود آباد تابلو پارک جنگلی نور قابل مشاهده است که گردشگران را به سمت پارک جنگلی نور راهنمایی می کند؛ این پارک جنگلی با عنوان پارک سعیدی آشتیانی نیز شناخته می شود.

مساحت این پارک ۳۶۰۰ هکتار می باشد که به نظر کارشناسان به عنوان بزرگترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه شناخته می شود.

پارک جنگلی نور

ورودی غربی این پارک در کیلومتر 5 جاده اصلی نور به محمودآباد قرار دارد؛ سردر این ورودی، سنگی و با پوشش چوبی می باشد که در بدو ورود حسی دیگر به گردشگران القا می کند. با توجه به اینکه پارک جنگلی نور دسترسی مناسب به جاده ساحلی نور دارد و همچنین به شهرهای رستم رود، محمودآباد، نور و آمل نزدیک می باشد باعث شده است که این پارک جمعیت زیادی را به سمت خود جلب کند و در ایام پیک بسیار شلوغ باشد.

پارک جنگلی نور در سال ۱۳۵۱ با همت حسین سعیدی آشتیانی، بنیانگذار پارک‌های جنگلی در ایران طراحی و ساخته شد.به دلیل نزدیکی این پارک به رستم رود تا چند سال همین نام را بر آن گذاشته بودند؛ اما بعدها عنوان پارک جنگلی نور را بر آن نهادند و امروزه این پارک به نام موسسش نیز خوانده می شود.

این پارک جزو آخرین باقیمانده جنگل‌های جلگه‌ای در ایران محسوب می شود و ویژه گی های آن می توان به  نزدیکی به دریا و چشم اندازهای زیبا اشاره کرد.

پارک جنگلی نور

با توجه به اینکه جاده های داخل این پارک آسفالته هستند موجب می شود که علاوه بر سهولت در رانندگی و جستجوی مسیر، گردشگران بتوانند از رانندگی در یک جاده زیبا در میان انبوهی از درختان نهایت لذت را ببرند. آلاچیق هایی جهت مسافرین در این پارک تعبیه شده است که مسافران می توانند با برپاکردن بساط پیک نیک در آغوش طبیعت و صدای زیبای پرندگان لذت ببرند و استراحت نمایند.

پارک جنگلی نور

امکانات پارک جنگلی نور

در این پارک امکاناتی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که تعدادی از آنها عبارتند از آلاچیق، رستوران و قهوه خانه، سرویس بهداشتی و مسجد. این امکانات رفاهی  برای برطرف کردن احتیاجات اولیه گردشگران می باشد تا بتوانند در محیطی آرام و زیبا بهترین لحظات را برای خود ایجاد نمایند.

پارک جنگلی نور

اقامت

برای اقامت شب می توانید از ویلاها و هتل های شهر های محمود آباد و نور استفاده کنید و اگر اهل چادر و کمپینگ هستید می توانید در پارک جنگلی نور چادر بر پا کنید. روستایی در این پارک وجوپد دارد به نام سیاهکلا که می توانید در این روستا نیز شب را اقامت داشته باشید.

پارک جنگلی نور

بهترین زمان سفر

یکی از دلایلی که گردشگران به طبیعت پناه می برند برای بهره بردن از سرسبزی و خنکی هوا می باشد که بهار و تابستان بهترین فصول برای استفاده از طبیعت است بنابراین پارک جنگلی نور هم شامل این قانون می شود. اما سفر به پارک در همه فصول خوبی های خودش را دارد

  • فصل بهار: در ابتدای  فصل بهار هنوز اثرات فصل زمستان و سردی هوا وجود دارد  اما گردشگران را با هوای دلپذیر خود مهمان می کند
  • فصل تابستان: در فصل تابستان سرسبزی این پارک به بیترین حد خود می رسد اما به دلیل بالا بودن میزان رطوبت ممکن است در برخی از روز ها شرجی بودن هوا کمی آزار دهنده باشد.
  • فصل پاییز: خصلت فصل پاییز تنوع رنگ های آن است این زیبایی و تنوع رنگ در پارک جنگلی نور به وضوح قابل مشاهده خواهد بود  و می تواند چشمان گردشگران را مسحور خود کند.
  • فصل زمستان:  در فصل زمستان این پارک سفید پوش می شود، هر چند که تعداد مسافرین این پارک از سایر فصپل کمتر می شود اما همچنان عاشقان خود را جلب می کند.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا